Spočítejte si orientační cenu za správu IT ve vaší firmě.

Kalkulačka

Rychlý kontakt:

Po - Pá: 8-16 hod

Tel.: +420 583 033 044

E-mail: podpora@yourwifi.cz

Kalkulačka

MDM Správa mobilních zařízení, zařízení pro výrobu a logistiku

Správa a podpora Kompletní outsourcing firemního IT na vysoké úrovni

ELVN-R Plná automatizace skladu

P-NUT Z obyčejné televize plně funkční reklamní či interaktivní obrazovka

Site survey

Site survey je plánovací a především měřící činnost, která by měla nejen předcházet každému návrhu bezdrátové sítě, ale i následovat její instalaci či jakékoliv změně v bezdrátové infrastruktuře. Měření by mělo být provedeno také po každé změně v půdorysu budovy, kde již bezdrátová infrastruktura existuje.

Cílem měření je zjistit optimální rozložení přístupových bodů (access pointů) k dosažení ideálního pokrytí signálem, požadované rychlosti přenosu dat, dostatečné kapacity a bezproblémového přechodu (roamingu) klientů mezi přístupovými body. Site survey lze proto stejně dobře využít jak při návrhu nové, tak i v případě analýzy problémů již existující bezdrátové sítě.

Prediktivní site survey

Tak trochu speciální druh site survey, který v podstatě simuluje pokrytí signálem na základě půdorysů dodaných klientem. 
Provádíme jej především v rané fázi plánování, a to zejména v rámci šetření času a odhadu nákladů při tvorbě návrhu. Správnost simulace je pak vždy ověřena fyzickým průzkumem lokality.

Pasivní site survey

V praxi nejběžnější druh měření. Pasivním nasloucháním bezdrátového provozu poskytuje základní přehled o aktivních přístupových bodech (i cizích), síle signálu a výšce hladiny šumu.

Aktivní site survey

K pasivnímu site survey navíc přidává možnost měření výkonnosti existující bezdrátové sítě s využitím přídavného bezdrátového adaptéru. Výstupem je pak například mapa propustnosti nebo rychlosti odezvy.

Analýza spektra

Neomezujeme se pouze na běžně prováděné site survey, ale současně s jeho aktivní variantou provádíme i analýzu spektra pro lokalizaci případných zdrojů vysokofrekvenčního rušení (průmyslová technika, rezonátory, LTE sítě, radary, atd.), které může negativně ovlivnit výkonnost celé bezdrátové sítě.

Využíváme při tom nejmodernější dostupné technologie:

  • Ekahau Pro – prediktivní, aktivní a pasivní site survey
  • Ekahau Sidekick – aktivní a pasivní site survey, vyhledávání zdrojů vysokofrekvenčního rušení

Hexagon
Hexagon